Hoşgeldiniz | Nilüfer Web Tasarım - Bursa Web Tasarım
İletişim
 • Yer
  Nilüfer Bursa
 • Çalışma Saatleri
  09:30 - 19:00
 • 0 850 209 6616
FACEBOOK 2 MİLYAR KULLANICIYA ULAŞTI » Nilüfer Web Tasarım - Bursa Web Tasarım
Ana Sayfa FACEBOOK 2 MİLYAR KULLANICIYA ULAŞTI
 • 25 Temmuz 2018
 • By Admin
 • facebook,bursa web tasarım,nilüfer web tasarım,bursa facebook iletişim,bursa nilüfer facebook
 • Okunma 823
 • FACEBOOK 2 MİLYAR KULLANICIYA ULAŞTI

Facebook'un şimdilerde CEO'su konumunda bulunan Mark Zuckerberg'in 13 yıl önce üniversite yurdunda kurduğu Facebook, 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Yıllar önce sadece birkaç meraklı üniversite öğrencisi tarafından kullanılan portal günümüzde sosyal, kültürel hatta politik konularda tartışmaların, fikir paylaşımlarının dayanak noktası haline geldi. Facebook'un dünya nüfusunun çeyreğinden daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşmasının ardından Mark Zuckerkerg şahsi hesabından bir Post paylaştı;

"Resmi olarak bu sabah itibariyle Facebook 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Dünyayı birleştirme konusunda aşama kaydetmeye devam ediyoruz. Hep birlikte dünyayı birbirine daha yakın bir hale getirelim. Bu yolculukta sizlerle birlikte olmak bir onurdur."

 

Hiç şüphe yok ki, Facebook'un durmak bilmeyen kullanıcı artışının en önemli sebeplerinden birisi, aşırı karlı ve inanılmaz şekilde genişleyen Facebook reklam ağı oldu. Facebook'un karlılığı sadece hissedarlarının ceplerini doldurmakla kalmadı, bütün topluluğun faydasına olacak "Moonshot" gibi projelerin de kapısı aralanmış oldu. Facebook gelecekte tam olarak neye dönüşecek, insanların hayatlarında ne noktaya gelecek bilinmez ama yakın gelecekte büyümesinin durmayacağı çok açık. Başlangıçta Facebook platformunun içerisinde bulunan, çok da ciddiye alınmayan Messenger uygulamasının bile tek başına 1 milyar kullanıcıya ulaştığı düşünüldüğünde Facebook'un, hayatımızı ne oranda etkilediğini anlamak daha kolaylaşmakta.

Facebook 2012 yılında 1 milyar kullanıcıya ulaştığında portala, bazıları tartışma yaratan (canlı video yayınlama gibi) birçok yenilikçi özellik eklenmişti. Sonuçta çok büyük bir kilometre taşı daha aşıldı ve Facebook 2 milyar kullanıcıya ulaştı. Bu dönemde Facebook'a devrim niteliğinde bazı yenilikler gelmesini beklemek çok da hayalcilik olmayacaktır.



Son Haberler